sobota, 9 marca 2013

Ekskluzywny "Home"

Czasem tak bywa, że trzeba się czymś pochwalić.
Niniejszym to czynię. Bardzo podoba mi się ten napis, jestem zadowolony.
Zdjęcia jak zwykle nie oddają całego uroku, jednak w rzeczywistości prezentuje się on bardzo efektownie i okazale. Wymiary są takie, że nie pozwala przejść koło siebie niezauważonym. Wykorzystana czcionka również potęguje odpowiedni efekt. Kolor napisu zapewne nie jest zaskoczeniem...
Niestety, ogrom pracy przy takim "cudaku" jest nieopisany. Wiedzą to wszyscy, którzy pasjonują się wyrzynarkami włosowymi. Jak to zwykle bywa, samo wycięcie to dopiero cząstka całości. Prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie wykańczania. Jednak warto, efekt końcowy wynagradza wszystko.

Jacek Grdeń


biały-ekskluzywny-napis-Home.jpg
biały-ekskluzywny-drewniany-napis-Home.jpg

4 komentarze:

 1. Home, ciekawa czcionka cieszy oko niczym widok domu,dla wedrowca wracającego z długiej podróży.

  Niedawno zastanawiałem się nad może nieco banalnym pytaniem.Jak taki czy inny skomplikowany napis przenieś na drewno... Można odręcznie napisać ołówkiem itp, Wydrukować i spróbować odcisnac dlugopisem.Przykleic jakoś na drewno wcześniej wydrukowana kartkę i ciąć?
  Jaki Pan ma sposób,może jakiś genialnie prosty patent?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  Proste kształty można przenieść za pomocą ołówka i szablonu.
  Dobrym przykładem będzie np serce. W takim przypadku można wykonać szablon ze sklejki i wystarczy kopiować go (wodzimy ołówkiem po obwodzie i cała filozofia).
  W przypadku skomplikowanych kształtów ten numer nie przechodzi. Musimy niestety drukować wzory na papierze i przyklejać je do drewna. Zabawa zaczyna się w momencie wyboru kleju. Jeżeli szlifujemy wycięty element na szlifierce taśmowej lub walcowej - nie ma problemu. Zeszlifujemy papier razem z klejem. W tym przypadku można kleić wieloma klejami.
  Natomiast sprawa komplikuje się w przypadku cienkich materiałów, których nie mamy zamiaru szlifować (lub nie możemy). Mówiąc szczerze jest to bardzo kłopotliwe gdy nie posiadamy specjalistycznej szlifierki. W takim przypadku można stosować klej do szablonów (spray). Nanosimy klej na szablon, przyklejamy, wycinamy, po wycięciu podgrzewamy klej ciepłym powietrzem (np opalarką) i usuwamy papier.
  "Patenty" są różne, wszystkie w zasadzie dotyczą klejenia papierowego wzoru.
  Każdy ma swój ulubiony i sprawdzony sposób. Trzeba tylko chcieć, nic więcej...

  Pozdrawiam,
  Jacek Grdeń

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jacku, czcionka piękna, tylko szkoda że materiał cienki. Myślę że napis byłby jeszcze bardziej efektowny gdyby miał około 15-20mm. Proszę pisać pod zdjęciem podstawowe wymiary ;)

  Co do klejów to tu jest problem, zależy też jaką kto technikę preferuje ale generalnie nie jest prosty dobór odpowiedniego kleju.

  Pozdrawiam
  Red

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Duża część moich napisów jest przeznaczona do montażu na różnych powierzchniach (generalnie ściany). Ten napis należy właśnie do takiej serii. 12 mm grubości jest kompromisem, całość tworzy efekt trójwymiarowości, ale jednocześnie nie przytłacza. W przypadku napisu stojącego samodzielnie byłaby wskazana większa grubość, zgadzam się.

  Pozdrawiam,
  Jacek Grdeń

  OdpowiedzUsuń